RAZEM OD 2002r. MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS

November, Bielsko - Biała Straconka

  • START
  • HISTORIA
NAPISZDO NAS
wtorek, 31 sierpnia 2010 / Opublikowane w LGP

Kolejny piękny POLSKI weekend – tym razem w dalekiej Japonii.

Już po konkursach w Wiśle Malince było wręcz pewne, iż w Hakubie nasi skoczkowie będą walczyć o najwyższe miejsca. I wcale nie z powodu absencji wielu zawodników z czołówki (również Adama Małysza). Bardzo wysoka forma Polaków  bez względu na obsadę pozwala myśleć o największych sukcesach. Po sukcesy do Kraju Kwitnącej Wiśni przede wszystkich jechali Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Jedynie Japończycy mogli przeszkodzić naszym rodakom. Sobotni konkurs układał się po myśli naszych skoczków. Cała piątka skakała bardzo dobrze.

Wszyscy mieścili się w dwudziestce. Oczywiście o zwycięstwo walczyło trzech zawodników: Stoch, Kubacki i Ito. Japończyk prowadził po I serii. Polacy zajmowali dwa kolejne miejsca. W II serii Kamil i Dawid skakali dalej niż Ito, lecz nie dali mu rady. Wygrał Japończyk, drugi był Kubacki a trzeci Stoch. Dawidowi do zwycięstwa zabrakło… 1 metra!

Podejrzewam, że plan na niedzielę był jasny: pokonać Daiki Ito. Już skoki próbne wskazywały, że plan Polaków może się udać. Po I serii prowadził Kamil, drugi był Dawid a trzecie miejsce zajmował kolega z drużyny Ito – Shohhei Tochimoto. Zwycięzca z soboty zajmował dopiero czwarte miejsce.

II seria niewiele zmieniła. Ito nie wytrzymał presji. Chciał za bardzo i wylądował dopiero na 126 metrze utrzymując czwartą pozycję. Trzeci był Fumihisa Yumoto. Dawid Kubacki skokiem na 128,5 metra utrzymał miejsce drugie. Konkurs wygrał Kamil Stoch skacząc w II serii 130,5 metra. W całym konkursie oprócz Kamila barierę 130 metrów pokonał jeszcze tylko… Rafał Śliż! Rafał skoczył 131 metrów w swoim drugim skoku.

Co dalej? Dłuższa przerwa, bo kolejny konkurs dopiero 1 października w Libercu. Zapewne nasi trochę potrenują, gdyż pomimo tak wysokiej formy… spóźniają odbicie. Zwraca na to uwagę trener Kruczek. Widać to również w przekazie telewizyjnym. Czyli wniosek jest taki: WYNIKI MOGĄ BYĆ JESZCZE LEPSZE! Klasyfikacja LGP wygląda imponująco! Wciąż prowadzi Daiki Ito, ale drugi nadal jest Małysz, trzeci Kubacki, czwarty Stoch! W pierwszej trzydziestce jest aż 7 Polaków. A do zimy coraz bliżej!

Przekaz z niedzielnego konkursu zakończył się bardzo pięknym obrazkiem pokazywanym przez Eurosport kilka razy. We wzajemnych uściskach i gratulacjach na skoczni można było zobaczyć Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Oboje uśmiechnięci i zadowoleni. Gdyby to tego obrazka dodać jeszcze jednego skoczka – Adama Małysza – mamy pełnię szczęścia. Czy to możliwe? Ja jestem na TAK!

  • Tweet

Polecamy również przeczytać:

Krzysztof Biegun - źródło zdjęcia: Internet
Małyszomania nie zakończy się Biegunką
Nowy sezon. Nowy lider?
Już wiemy kiedy rozpoczniemy nowy sezon!

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najbardziej popularne nasze wpisy na blogu:

  • Największe oszustwo w skokach narciarskich. Historia Stanisława Marusarza.
  • Trzeba było nas nie denerwować
  • Szczęściarz tygodnia
  • Ale się porobiło
  • Prawdziwy Święty Mikołaj na skoczni Rukatunturi
  • Pierwsze koty za płoty
  • Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. Winny COVID-19
  • Kierunek Kranjska Gora. Właśnie mieliśmy być w drodze!
  • Kraft na dywanik
  • No i co Panie Borku? Koalicja System - Aura

Najnowsze komentarze

  • Edek - Czas wspomnień i nowe zadania Norberta.
  • November - Kraft na dywanik
  • wawri - Kraft na dywanik
  • Edek - Zakopane, międzynarodowe święto skoków narciarskich
  • Marta - Trzej Królowie to polscy skoczkowie

Ostatnio dodane:

  • Największe oszustwo w skokach narciarskich. Historia Stanisława Marusarza.

    Co jakiś czas wraca dyskusja o roli not sędziow...
  • Trzeba było nas nie denerwować

    Gdyby 10 dni temu ktoś miałby odwagę stwierdzić...
  • Szczęściarz tygodnia

    W pełni szczęśliwy jest tylko ON. Zawodowo i pr...
  • Ale się porobiło

    Rosjanie pokazali, że potrafią. Jak jeden mąż, ...
  • Prawdziwy Święty Mikołaj na skoczni Rukatunturi

    Ten sympatyczny starszy pan, z długą siwą brodą...

NAPISZ DO NAS!

Kochasz skoki narciarskie? Chciałbyś o nich pisać recenzje czy felietony? Napisz do nas. Możemy zacząć wspólnie współpracować.
I pamiętaj. Nie musisz być profesjonalistą. Wystarczy, że masz pasję i chęć.

  • SOCIAL MEDIA
November, Bielsko - Biała Straconka

© 2002 All rights reserved. Wykonanie własne: November, Bielsko - Biała Straconka.

TOP